A pékműhelyként ismert ‘Spiegel Ház’ története egészen 1464-ig egy korabeli kádár és esztergályos céh működéséig nyúlik vissza. A Vár 1686-os ostromát követően 1701-ben vásárolta meg a romos épületet Spiegel Bernát, majd kis földszintes, barokk stílusú házat építtetett rá. A kosáríves kapu, amelynek záróköveit a sütőcéh jelvényei díszítenek a mai napig, az épület eredeti formáját tükrözi. Az épület alatt sziklába vájt kétszintes pincerendszer húzódik, ami jelenleg is a Vár legnagyobb egybefüggő pincéje.
1964-ben az utcafronti barokk formát megőrizve, az épületet vendéglővé alakították, ami ‘Régi Országház Vendéglő’ néven Budapest legnépszerűbb szórakozóhelyévé vált.
A helységek és szobák eltérő hangulatú berendezései, a kecses bútorok, a cserépkályhák, hagyományos magyar ételek, a kemence, a pincében kínált borok és az oly elhíresült paprikás-hagymás zsíroskenyér a ’90-es évek végéig biztosította a hely üde, vidám hangulatát.
Évszázadok megannyi nyomát magán őrizve, nyitotta meg 2016-ban emblematikus Nagy Zöld Kapuját az amerikai-magyar tulajdonoshoz tartozó hajdani Spiegel Ház.
A Maison Bistro & Hotel sajátos design világával tisztelettel hódol a történelmi helyszín és a gasztonómiai múlt előtt.
Hangulatos Bistro, varázslatos rendezvény pince, kellemes utcai terasz, 17 egyedien megtervezett szoba és a belső kert egy évszázadok óta dinamikusan változó, mégis értékmegőrző környezetben várja vendégeit.
Petite Maison szobáink, ugyan abban az utcában, mindössze 50 méter távolságra találhatóak a főépülettől és a recepciótól. Itt 8 egyedi tervezésű kortárs modern szobát kínálunk, melyeket magyar bútor tervezők munkáival rendeztünk be.
A Maison Bistro & Hotel sajátos design világával tisztelettel hódol a történelmi helyszín és a gasztonómiai múlt előtt. A helységek és szobák eltérő hangulatú berendezései, a kecses bútorok, a cserépkályhák, hagyományos magyar ételek, a kemence és a pincében kínált borok biztosítják a hely üde, vidám hangulatát.